Szemud - Na Fali Zdrowia

2017-09-07 12:49:57
Ponad 600 badań przeprowadziły pielęgniarki naszego szpitala Iwona Ługowska, Dorota Mielke-Wicke, Aleksandra Nieżurawska podczas dorocznych dożynek w Szemudzie w ubiegłą niedzielę 03.09.2017. Skorzystało z nich 120 pacjentów. Były to badania ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy, cholesterolu i kwasu moczowego we krwi. Badane osoby uzyskiwały ponadto wyliczenie wskaźnika masy ciała BMI oraz zalecenia dotyczące właściwej diety. Uczestnicy dożynek mogli też zgłosić się na bezpłatne konsultacje lekarza neurologa Radosława Wróblewskiego a także obejrzeć pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej w wykonaniu naszych ratowników Wojciecha Czoski i Murata Talkun.

Wyniki badań są najlepszym dowodem na to, że akcja była potrzebna. Badania ciśnienia krwi dały wskaźniki odbiegające od normy w 56 przypadkach. To prawie połowa badanych! Nieprawidłowy poziom cholesterolu mają 43 przebadane osoby, a poziom glukozy – 9. W wyniku konsultacji neurologicznych aż 17 osób (z 25) otrzymało zalecenie dalszej diagnostyki lub leczenia przez lekarza rodzinnego.

Dożynki w Szemudzie należą do największych i najważniejszych wydarzeń końca lata na Kaszubach. Są one tłumnie odwiedzane przez mieszkańców całego regionu. Wszystkich przyciąga muzyka, pokazy i stoiska z regionalnymi produktami. Jak co roku, w imprezie uczestniczył także nasz szpital. Tym razem pokazaliśmy się w Szemudzie pod hasłem Szpitali Pomorskich „Na fali zdrowia”.

Szemud na fali zdrowia

PR Pomorskie w Unii UE

"Poprawa jakości obsługi pacjentów i kontrahentów poprzez stworzenie e-Platformy i ucyfrowienie zakładu diagnostyki obrazowej w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie".
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.