Rozbudowa Szpitala - mamy dofinansowanie

2017-08-04 15:21:05
1 sierpnia 2017r. została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Poprawa jakości i dostępności w diagnostyce i terapii chorób cywilizacyjnych poprzez rozbudowę Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie" przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, członka Zarządu Województwa Pomorskiego Pawła Orłowskiego oraz Prezes Szpitali Pomorskich Jolantę Sobierańską-Grenda i Wiceprezesa Zarządu Szpitali Pomorskich Andrzeja Zieleniewskiego.

Wartość projektu:  104 690 837,19 zł
Dofinansowaniez Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020:  66 151 315,89 zł
Środki Samorządu Województwa Pomorskiego: 34 432 857,36 zł
Wkład własny Spółki: 4 106 663,94 zł
Realizacja projektu
- styczeń 2019 r. - grudzień 2021 r.

Zakres projektu:

Rozbudowa Szpitala w Wejherowie o czterokondygnacyjny budynek

• Blok Operacyjny z siedmioma salami operacyjnymi (zwiększenie powierzchni o ponad 11,5 tys. m2) oraz Centralną Sterylizatornią

• nowa lokalizacja dla Oddziałów: Rehabilitacji kardiologicznej, Rehabilitacji neurologicznej
  • rozbudowa Centrum Endoskopii
  • modernizacja Zakładu Patomorfologii oraz zwiększenie jego powierzchni w celu poprawy warunków diagnostyki chorób i skrócenia czasu leczenia pacjentów
  • zakup sprzętu medycznego
  • prowadzenie działań z zakresu propagowania idei wolontariatu

Ta uroczystość była uwieńczeniem 3 – letniej pracy personelu Szpitala - Zespołu Projektowego powołanego zgodnie z Zarządzeniem Prezesa Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie w dniu 07.05.2014r.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Bez Was nie byłoby tego sukcesu.

Zarząd Spółki Szpitale Pomorskie

Rozbudowa Szpitala

PR Pomorskie w Unii UE

"Poprawa jakości obsługi pacjentów i kontrahentów poprzez stworzenie e-Platformy i ucyfrowienie zakładu diagnostyki obrazowej w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie".
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.